Sektörde 17 yıllık deneyime  sahip Çağın Mühendislik İnş.San.ve Tic.Ltd.Şti. , Ocak 2009 yılında tescilli “Baroque Dekor “markasıyla faaliyete başlamıştır. Kurulduğu ilk yıl 500 m2 kapalı alana sahipken, yakaladığı ve süreklilik arz eden büyüme ivmesiyle birlikte ikinci yıl 1.000 m2 kapalı alanda faaliyetine devam etmiştir. Bugün gelinen noktada ise 3.000 m2’lik kapalı alanda EPS enjeksiyon üretiminin yanı sıra 9.000 m2’lik ek üretim tesisinde dekoratif dış cephe yalıtım malzemeleri üretimiyle toplam 20.000 m2’lik alanda üretim faaliyetlerini yürütmektedir. Kurulduğu 2009 yılında 6 kişilik bir ekiple yola çıkmış olan “Baroque Dekor”, günümüzde yaklaşık 70 kişilik bir istihdama ulaşmış olup kısa vadeli hedeflerinde bu sayıyı 100 kişiye çıkarma hedefindedir.

 

“Baroque Dekor” polistren köpükten (EPS-XPS) üretilen iç ve dış cephe dekor ve yalıtım ürünlerinin yanı sıra balık kutusu, dondurma kutusu, fide viyolü ve muhafaza köpükleri gibi pek çok sektöre hitap eden ambalaj ürünleri de üretmektedir.

 

İhracat yaptığımız ülkeler arasında başta Kuzey Irak olmak üzere Azerbaycan, Türkmenistan, Kuzey Kıbrıs ve Almanya gibi ülkeler de yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl ihracatımızın toplam satışlarımıza oranı %20’ler seviyesindeyken bu yıl hedefimiz %30’lara ulaşmıştır.

 

Sektörümüz gün geçtikçe önemi artan ve nihayet halkın bilinçlenmeye başladığı enerji tasarrufuna önemli ölçüde katkı sağlayan bir sektördür. Ürünlerimizin dekoratif görüntüsünün yanında asıl önemli olan özelliği binalarda ısı yalıtımı, yasal düzenlemelerle de desteklenecek zorunlu kılınmaktadır. Bu durum sektörümüzün önemini her geçen gün daha da artıracak ve “Baroque Dekor” da kendisine felsefe edinmiş olduğu toplam kalite anlayışı ile her geçen gün Pazar payını artırmak suretiyle, ön saflarda yerini almak için emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.